Jak podpořit výsledek po liposukci?

Liposukce se v dnešní době stala velmi oblíbenou metodou, jak vyřešit náš estetický problém na těle. Neměla by se však stát náhradou diety, nebo spíše zdravé a vyvážené stravy. Většina žen, po dlouhých letech diet a neustálého cvičení ztratí trpělivost a nechá si tuk odsát pomocí liposukce.

Stačí zapátrat na internetu a v diskuzích a dozvíte se spousty informací a také příběhů. Jak jsem již zmiňovala, nemůže být však vůbec řeč o tom, že odsátím tuku lze nahradit stravu a sport. Liposukce pouze nám slouží k formování postavy a problematických míst, která nás už nechtějí pustit dál. I po liposukci je třeba stravovat se s rozvahou a důrazem na vyváženou zdravou stravu.

Jak by měla vyvážená strava vypadat? Rozhodně ne žádná drastická dieta, tudy cesta nevede. Nejdůležitější je do stravy zařadit všechny potřebné makroživiny, vitamíny a minerály. Nesnažte se držet nízkotučné nebo nízkosachridové diety založené pouze na jojo efektu, ale do svého jídelníčku zařaďte jak bílkoviny, tuky, tak i sacharidy. Vše je potřeba mít ve vyváženém množství a nezbytnou součástí je také příjem ovoce a minerálních látek.

Pokud si nevíte rady, jak svoji stravu udržet vyváženou a plnou hodnotných složek a podpořit tak udržení výsledků po liposukci můžete se inspirovat například v mém ebooku, který Vám pomůže se posunout dále a naučí Vás správným zásadám. Ebook lze zakoupit na facebooku. Také si můžete najít svého kouče, který Vám po podstoupení liposukce sestaví jídelníček a tréninkový plán. Není vždy nutné navštěvovat fitnesscentrum, ale můžete odcvičit trénink i v pohodlí svého domova. Neupadněte do myšlenky, že si necháte odstranit přebytečný tuk a tím snaha končí, tady je důležité právě zabrat a hlídat se mnohem více než kdy dříve.

Pokud chcete být opravdu štíhlí, zdraví a fit, musíte odlehčit stravu, udržovat pravidelný pohyb a změnit způsob vašeho myšlení. Nebuďte upnutí na myšlenku, že po liposukci budete o x kilo lehčí a vaše postava se zbaví celulitidy, není tomu tak. Liposukce Vás však může nasměrovat, dodat potřebné sebevědomí, ale pak je už cesta jen a jen na Vás. Nezapomeňte tedy na základní tři body.

1. Strava: vyvážená, plnohodnotně obsazená bílkovinami, tuky a sacharidy.

Bílkoviny: maso, tofu, seitan, ryby, proteinový prášek…

Tuky: ořechy, oleje, avokádo…

Sacharidy: rýže, těstoviny, brambory kuskus…

Minerály: listová zelenina…

Vitamíny: ovoce…

2. Pohyb: každý pohyb se počítá proto je důležité se hýbat, ať už formou procházky, posilování, běhu nebo tance.

3. Mysl: pozitivní mysl, cíl a radost z toho,co děláme.

Pokud se vám přes veškerou snahu nedaří doladit určité partie a boj s lokálními přebytky tuku se zdá nekonečný, zkuste si najít zkušeného plastického chirurga s lidským přístupem, který Vám o zákroku řekne co nejvíce a zákrok vám doporučí pouze v případě, kdy pro vás bude mít smysl.

autorka článku: Silvie Beránková
výživový poradce a fitness couch