Roztržené ušní dírky

Roztržené ucho resp. roztržená či natržená ušní dírka souvisí nejčastěji s nošením příliš těžkých náušnic nebo s neopatrnou manipulací s náušnicemi (zatrhnutí při oblékání, při chování malých dětí…apod.)

Naše zkušenost

Roztrhnuté ušní dírky jsou poměrně častým problémem, se kterým se na nás klientky obrací. Po sešití ušních dírek doporučujeme počkat cca 3 měsíce a teprve pak si dát propíchnout nové dírky.

Jak zákrok probíhá

Pokud máte roztřené ucho resp. roztrženou ušní dírku, nabízíme řešení – sešití ušní dírky. K zákroku je nutné se objednat. Osobní konzultace není nezbytná, pokud nám pošlete emailem fotky roztřené/natržené ušní dírky. V případě, že si přejete nejprve osobní konzultaci s lékařem, je možná a je také třeba se předem objednat. Konzultace se hradí.

Sešití provádíme na operačním sále v lokální anestezii. Není nutné předoperační vyšetření. Zákrok můžete absolvovat jen pokud jste zdravá. Případné dlouhodobé zdravotní omezení či medikace je nutné konzultovat s lékařem.

Cena sešití ušní dírky

Sešití 1 dírky – 3.500,- Kč
Sešití 2 dírek – 5.000,- Kč

Cena zahrnuje i vytažení stehů. Pokud se jedná o složitější variantu (např. rekonstrukce po nošení tunelu), je cena vyšší viz. Rekonstrukce po tunelu.

Rekonvalescence po zákroku

Po zákroku není třeba žádných zvlášních opatření. Ušní lalůček je v místě sešití přelepen náplastí, aby se čerstvá ranka chránila před infekcí. Následující týden nedoporučujeme koupání v bazénu a návštěvu sauny. Po týdnu je třeba dostavit se na vytažení stehů.

Nové dírky je třeba propíchnout v jiném místě než na původní pozici, protože tam by hrozilo znovuroztržení. Pokud si budete přát, můžeme nové dírky propíchnout u nás (poplatek viz. ceník). Doporučujeme minimální časový odstup od zákroku cca 3 měsíce.

Sešití natržené ušní dírky

roztrzeny-lalucek-usni

Rekonstrukce ušního lalůčku - stav po týdnu

toztrzeny-boltec

Sešití roztrženého ucha

roztrzeny-ucho