Odstranění vrásek botulotoxinem

Trápí vás vrásky? Spousta našich klientů si přeje odstranit vrásky. Abychom vám mohli nabídnout nejvhodnější řešení, musí vás lékař vidět na osobní konzultaci. Vrásky mohou být nepatrné, drobné, hluboké, a také vaše kůže má určité vlastnosti – může být pevná, tenká, s pigmentací, vysušená, mastná, s různou tukovou vrstvou…. Vše je třeba brát v úvahu, navrhujeme-li řešení, jak vaše vrásky zredukovat či odstranit.

Lékař radí

Aplikaci botulotoxinu svěřte vždy výhradně do rukou zkušeného lékaře, který zná důkladně anatomii a také účinky botulotoxinu.

— dr. Trupar

Kdy uvažovat o aplikaci botulotoxinu

Vyhlazení vrásek obličeje pomocí aplikace botulotoxinu do mimických svalů eliminuje hlavně tzv. dynamické vrásky tzn. vrásky povrchní, nebo středně hluboké, které jsou viditelné, když se například smějete nebo mračíte. Klasickou indikací k aplikaci je vyhlazení vrásek kořene nosu tzv. glabely, dále pak horizontálních vrásek čela a vějířkových vrásek v okolí očí.

Pokud jsou však vrásky již hodně hluboké je zlepšení jen částečné a k vyhlazení vrásek v příslušné lokalitě je potřeba použít i výplňový materiál aplikovaný do kůže, nejčastěji na bázi kyseliny hyaluronové.

Působením botulotoxinu dochází k zablokování nervového zakončení. To způsobí, že do svalu nedoputuje nervový vzruch (tím nedojde k pohybu svalu a nevytvoří se vráska). Účinek botulotoxinu není trvalý, po jeho vymizení se sval opět začne hýbat.

Botulotoxin pomáhá, máte-li:

  • vodorovné vrásky na čele
  • vějířovité vrásky kolem očí
  • vrásky od mračení
  • glabelární vrásku (vráska u kořene nosu)
  • vrásky u zevního očního koutku
  • při uvolnění nežádoucího výrazu obličeje

Jak zákrok probíhá

Samotný zákrok aplikace zabere cca 15min. Je nebolestivý – cítíte pouze vlastní vpichy (malá štípnutí) – proto nevyžaduje anestezii. Po zákroku je třeba cca 3-4hod setrvat ve svislé poloze (stát, sedět, nelehat) a vyvarovat se nadměrné zátěži. Ihned po ošetření odcházíte domů. Po dobu 3-4 dnů od aplikace botulotoxinu se nedoporučuje navštěvovat solárium, saunu, bazén či kosmetické ošetření. Účinek nastupuje zpravidla 3.-6. den a trvá cca 100 dnů. Aplikace se opakuje nejčastěji po době 4-8 měsíců.

Botulotoxin v ČR

Na českém trhu se distribuují 3 značky botulotoxinu. U nás pracujeme pouze s nejdražším preparátem na trhu.

Kontraindikace - kdy se botulotoxin NESMÍ aplikovat

Kontraindikací k podstoupení aplikace botulotoxinu je zejména těhotenství, kojení, neurologické poruchy a alergie na některé ze složek přípravku. V ojedinělých případech, u osob, které prodělaly botulismus, nebude metoda účinná. Botulotoxin se aplikuje převážně do horní poloviny obličeje, v dolní polovině by mohlo dojít k narušení přirozené mimiky. Další kontraindikace jsou:
– infekce (zánět) v navrhovaném místě aplikace
– chronické onemocnění ovlivňující svaly (myasthenia gravis nebo Lambertův- Eatonův syndrom).

Případy, kdy se NEDOPORUČUJE aplikovat botulotoxin

- jestliže jste starší 65 let
– jestliže trpíte svalovými potížemi
– jestliže trpíte chorobami ovlivňujícími váš nervový systém (amyotrofická laterální skleróza nebo motorická neuropatie)
– jestliže trpíte významným oslabením nebo ochabnutím svalů v místě plánované aplikace
– jestliže jste prodělal/a operaci nebo úraz, které mohly jakýmkoli způsobem ovlivnit sval, do něhož se aplikace plánuje
– jestliže jste v minulosti měl/a potíže spojené s aplikací injekcí (omdlévání apod.)
– jestliže mátejakýkoli zánět svalů nebo kůže v místě, kam lékař plánuje aplikovat injekci
– jestliže trpíte onemocněním oka nazývaným glaukom s uzavřeným úhlem (zvýšený tlak v oku) nebo vám rozvoj tohoto typu glaukomu hrozí

Cena za odstranění vrásek

Cena je dle počtu jednotek botulotoxinu:
10j botulotoxinu – 1.500,- Kč
20j (např. glabela nebo čelo) – 3.000,- Kč
30j (např. čelo + glabela) – 4.000,- Kč
40j botulotoxinu – 4.500,- Kč
50j (čelo + okolí očí + glabela) – 5.000,- Kč

Nejčastěji provádíme aplikaci 50 jednotek botulotoxinu.

Foto výsledků

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie před-po ošetření botulotoxinem.