Odstranění pocení

Jednou z možností dočasného odstranění nadměrného pocení je aplikace botulotoxinu typu A do postižených oblastí. Je to přírodní, čištěný protein se schopností dočasně zabránit převodu vzruchů z určitého typu nervových vláken na sval nebo potní žlázy.

Naše zkušenost

Odstranění pocení aplikací botulotoxinu, byť se jedná o dočasný efekt, má pozitivní vliv na kvalitu života těch, kteří mají hyperhidrozu.

— dr. Trupar

Nadměrné pocení - hyperhidróza

Pocení je potřebné, protože udržuje vnitřní teplotu těla a chrání tělo před přehřátím. Více se potíme v teple, v nervozitě, vypjatých emocích, při tělesné námaze či horečce. Silné pocení v klidovém stavu a při nízké okolní teplotě, neustálé otírání dlaní či velké propocené kruhy na oblečení v oblastech podpaží mohou být známkou nadměrného pocení. Nadměrné pocení neboli hyperhidróza se vyznačuje nadměrným vylučováním potu, než je potřebné k regulaci těla.

botox proti poceni (1)

Kdy uvažovat o odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení pro vás může být nepříjemné a to nejen doma, ale především v kontaktu s jinými lidmi. Zvážit ošetření botulotoxinem doporučujeme, pokud:

– pokud vás trápí místní nadměrné pocení
– pokud se obáváte důležitých schůzek a událostí, víte, že se budete nadměrně potit
– pokud vás pocení v podpaží omezuje při výběru oblečení
(dáváte přednost takovému oblečení, na kterém nebudou vidět mokrá kola od potu v podpaží)

Jak probíhá odstraňování pocení

Aplikaci botulotoxinu předchází lokální aplikace znecitlivujícího krému, který se nechá cca hodinu působit v požadované oblasti. Poté se tenkými jehličkami aplikuje botulotoxin (cca 20-30 vpichů do každého podpaží). Botulotoxin zabrání převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázky.

Mnozí klienti mají obavy z bolestivosti aplikace botulotoxinu. S dostatečně dlouhou dobou působení anestetického krému v oblasti podpaží je zákrok téměr bezbolestný. O něco více je citlivější oblast dlaní, ale i tu lze zvládnout pouze s použitím anestetického krému. Zákrok se provede ambulantně, ihned po aplikaci můžete odejít domů. Účinek nastupuje cca 4.-7. den po aplikaci a trvá přibližně 4-6 měsíců.

Kdy nelze aplikaci provést

Aplikaci nelze provést u těhotných či kojících žen. Kontraindikací k podstoupení aplikace botulotoxinu jsou také neurologické poruchy a alergie na některé ze složek přípravku.

Cena odstranění pocení

Obě podpaží – 7.500,- Kč
Obě dlaně – 9.000,- Kč

Cena zahrnuje aplikaci znecitlivujícího krému. Cena je uvedena včetně DPH.

  • Na českém trhu se distribuují 3 značky botulotoxinu. U nás pracujeme pouze s nejdražším preparátem na trhu v ČR. Máme s ním ty nejlepší zkušenosti s ohledem na výsledný efekt a dobu působení.

Nejčastější dotazy - obavy

  • 1. FUNGUJE TO ? Ano, efekt začíná nastupovat cca 4.-7. den po aplikaci.
  • 2. BOLÍ TO? Ne, aplikace je díky znecitlivujícímu krému téměř bezbolestná.
  • 3. JE CENA KONEČNÁ? Ano, cena je konečná, nejsou vám účtovány žádné další poplatky.
  • 4. KDY? Aplikaci provádíme kdykoliv během roku. Nejčastěji se aplikuje na jaře a počátkem léta.
  • 5. JAK ČASTO? Aplikaci je možné opakovat nejdříve po 3 měsících. Obvykle klienti chodí na aplikace pravidelně 1-2 krát za rok.

Podpaží ihned po aplikaci

O