Proces výroby

Silikonové implantáty Polytech jsou produkty německého výrobce POLYTECH GmbH. Výrobce se od konce 70. let zaměřuje na vysokou užitnou hodnotu texturovaných a polyuretanových implantátů. Implantáty mají platnou certifikaci pro použití ve všech zemích Evropské unie.

Typy a velikosti implantátů Polytech®

Implantáty Polytech nabízíme ve dvou povrchových úpravách:
1. texturované
2. mikropolyuretanové

První implantáty v šedesátých letech byly vyráběny s hladkým povrchem. Od poloviny sedmdesátých let dodnes se používají implantáty s mikropolyuretanovým povrchem, které vykazují velmi nízký podíl kapsulární kontrakce: 0-3 % oproti implantátům s hladkým povrchem. Koncem osmdesátých let byly představeny implantáty s texturovaným povrchem. Implantáty s texturovaným povrchem vykazují zřetelně nižší procento kapsulárních kontraktur (15 %) ve srovnání s implantáty hladkými (3o %).

Implantáty s mikropolyuretanovým povrchem (MPS) byly vyvinuty za účelem výrazného snížení rizika kapsulární kontraktury. Ze zkušeností posledních 15 let vyplývá, že tento povrch je jedním z faktorů omezující tuto komplikaci a míra jejich použití stoupá.

Typy implantátů Polytech

Na začátku roku 2009 výrobce představil novou filozofii svých implantátů, tzv. modulární systém Sublime Line obsahující 4 různé kategorie s možností 2 variant povrchů:

1. MEME
– řada kulatých implantátů s centrální projekcí (4 varianty projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysoká)
2. REPLICON
- tzv. kapkovité implantáty – jedná se o kulaté implantáty, které mají maximální projekci v dolní polovině, což vytváří dojem anatomické projekce (kulatá báze a anatomická projekce), dostupné ve 4 variantách projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysoká.
3. OPTICON
- řada anatomických implantátů s nízkou výškou, výška implantátu je menší než šířka implantátu  (zkrácená báze a anatomická projekce), ve 4 variantách projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysoká.
4. OPTIMAM
- řada anatomických implantátů s výškou větší než je šířka implantátu (podlouhlá báze a maximální projekce v dolní polovině), ve 4 variantách projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysoká.

Dosažené certifikace

CE certifikát a označení CE se používá v rámci členských zemí Evropské unie. Znamená, že výrobce (nebo jeho zplnomocněný zástupce, osoba, která uvádí výrobek na daný trh) potvrzuje, že tento výrobek splňuje veškeré náležitosti přísných požadavků všech EU Direktiv, které se na daný výrobek vztahují. (CE = Conformité Européenne tj. evropské shody).

Záruční podmínky implantátů Polytech®

Prsní implantáty vyrobené společností POLYTECH Health & Aesthetics nesou značku evropské certifikace pro zdravotnické prostředky. Pravidelné testování ukazuje, že kvalita implantátů vždy splňuje normy a požadavky mnohých norem dokonce překračuje. V rámci programu Implants of Excellence nabízí společnost POLYTECH Health & Aesthetics program rozšířené záruky, který Vám zajišťuje ještě vyšší osobní bezpečnost.

Co zahrnuje záruční program Implants of Excellence?

1. RUPTURA – prasknutí implantátů
V případě prasknutí implantátu poskytuje výrobce celoživotní záruku na silikonové gely s texturovaným nebo s microthane povrchem.

Prasklý implantát NELZE vyreklamovat v těchto případech:
– poškození implantátu před nebo během implantace
– poškození implantátu při úrazu
– poškození implantátu během mamografie
– poškození implantátu během otevřené nebo uzavřené kapsulotomie
– poškození implantátu během chirurgického zákroku

2. KAPSULÁRNÍ KONTRAKTURA 
Našim klientkám nabízíme 10ti letý záruční program v případech kapsulární kontraktury. Záruka se vztahuje na implantáty Polytech s texturovaným i microthane povrchem v případech kapsulární kontraktury III nebo IV stupně Bakerovy stupnice.

3. OTOČENÍ A POSUNUTÍ IMPLANTÁTU
U implantátů s povrchem Microthane® používaných pro kosmetické zvětšení poskytuje výrobce dodatečnou záruku na výměnu implantátů zdarma po dobu až deseti let po implantaci v případě otočení nebo posunutí implantátu.